Poděkování

dnešní můj dík paktří paní Šrámkové, která našemu muzeu věnovala ze své sbírky 2 svoje hračky, jedna je rebornové miminko, druhá panenka je mechanická s funkcemi. Moc děkujeme.

zážitkový den.........už mnohokrát jsem chtěla zde na stránkách poděkovat všem návštěvníkům našeho muzea. Pokaždé, když vidím, jak se dospělí probudí "v děti" a hledají u nás v muzeu své hračky a najdou, vidím dojetí "ze shledání". Víte, ty vaše oči, milí návštěvníci, to jsou oči dětí, jaké se můžou vidět třeba na vánoce. je to oboustranné dojetí, je to více, je to vzájemné sdílení pocitů. Mě to posiluje v mojí práci a obohacuje v době, kdy se dívám a vidím, co vše bych ještě chtěla v muzeu udělat, zařídit. Jsem moc ráda, že myšlenka, se kterou jsem muzeum budovala došla naplnění............vaše radost je mě velkou odměnou, že jsem to nedělala zbytečně, nejen pro hračky a jejich záchranu samotné, ale pro ty "VAŠE DĚTSKÉ OČI" ..........DĚKUJI, jsou mě odměnou. Jana

Dnešního dne navštívila naše muzeum paní Ferblová z Prahy. Měla jsem velkou radost, že se paní Ferblové splnilo její přání, aby mohla zavítat do našeho muzea a po dvou letech se tak shledala s některými svými hračkami z dětství, kterré nám darovala. Radost byla o to větší, že našemu muzeu darovala další klenot svého dětžství a to je celuloidovbá panenka Liborer. Moc, moc děkujeme.

 

děkujeme paní Zuzance Dobešové za super beránkový pytel pro miminka,

jedno z našich reborníčků už se v něm "hřeje"

VZHLEDEM K TOMU, ŽE NĚKTEŘÍ DÁRCI ZŮSTÁVAJÍ V ANONYMITĚ A JÁ JIM NEMŮŽU VYJÁDŘIT SVŮJ VELKÝ DÍK, ČINÍM TO ALESPOŇ TÍMTO ZPŮSOBEM, MOC DĚKUJEME VÁM VŠEM, KTEŘÍ JSTE NAŠEMU MUZEU PŘISPĚLI SVÝM DAREM A TAK OBOHATILI NAŠI SBÍRKU, NEJEN PRO RADOST NAŠÍ, ALE I NAŠICH NÁVŠTĚVNÍKŮ.

 

Včera 30. dubna 2015 byly rodinou Suchých z Plzně našemu muzeíčiku věnovány 2 starožitné kočárky na panenky, máme z nich velkou radost, moc děkujeme !!!!!!!!!!!!!!!!

nape velké poděkování patří našemu dalšímu dárci jeho hraček z dětství panu Ing. Jiřímu BNělohlavému z úterý

opička je fakt roztomilá

 a v super stavu, hračky nám udělaly radost. Jana

 

V pátek nám přišel do muzeíčka veliký marůdek, dostala jsem tuto panenku jako dárek za opravu druhé panenky, kterou mě pění poslala, zatím vám ji představuji jako "pořádného marůdka", ale již brzy jí dám na stránky zrestaurovanou, již na její "znovuzrození" pracuji, budete mít tak možnost  shlédnout její proměnu.

slíbila jsem vložit tuto chudinku po restaurování, byl to opravu "mazec" dát jí do kupy,

ale už sedí spokojeně v kukaňkovém prouťáku pro mimi

 

Chci moc poděkovat panu Spivodovi za kočárek, který věnoval našemu muzeíčku, potřebuje zrestaurovat, ale určitě po troše práce bude dalším skvostem muzeíčka. Moc děkuji. Jana

 •                  Děkujeme paní Janě Špoutilové za panenky a hezký dopis                                           
 • Moc děkujeme za krásnou panenku, kterou  také muzeíčku věnovala paní Richterová z Mladé Boleslavi                                                                                                                                                                                                                                                                                                   
 •  
 • Moc děkujeme za panenku paní Ivance Hýskové 
 • Děkujeme za krásné panenky a medvídka, které věnovala muzeu hraček také paní Monika Mlejnková, velká část těchto hraček pochází z dětství její maminky pí. Hunčové, která bydlela na Žižkově v Praze                                                                                                
 • Děkujeme za nádhernou panenku s peřinkami, kterou našemu muzeíčku zaslala paní A. Volmutová z Mostu
 • Děkujeme za krásnou postýlku s výbavou a s panenkou od paní Ireny Vyskočilové z Prahy 8 - Kobylis                                                         
 • Moc děkujeme za velké množství hraček, velice krásných a starých, skříňku velikou s nádobíčkem z plechu, porcelánové nádobíčko, různý drobný nábyteček, velkou dřevěnou postýlku, krásnou žehličku a různé doplňky od paní Milety Ferblové z Prahy - Modřan 
 • Děkujeme za krásnou panenku a ježečky od rodiny pana Pintra Václava z Chlumce                                                                                     
 • Moc děkujeme za starožitný kočárek "Princezka" od pana Růžičky z Dolní Cerekve     
 • Moc děkujeme paní Richterové z Mladé Boleslavi za darování krásných panenek, udělaly nám radost                       
 • Náš velký dík patří také paní Dimitrovové ze Zruče za darování krásného pokojíčku
 • Přináším na naše stránky též  tvorbu naší šikovné švadleny profesionálky, která šije zdarma, jen za materiál pro naše muzeum. Jmenuje se Jana Ulrych a je z Děčínska. Pro velký úspěch ušila ještě stejné šaty pro naši starožitnou panenku, jako pro restaurovanou pražskou, všechny jsou precizně propracované a moc krásné.
  Jani, moc, moc Ti za muzeum děkuji a budu postupně přidávat další Tvoje modely, které na ty naše starožitné holky šiješ, ať se můžou návštěníci našich stránech Tvojí tvorbou pokochat. Také v případě zájmu je možné si nechat od švadlenky šatky ušít. Nebudou již ze stejných materiálů, ale určitě obě se budeme snažit vyhovět. V případě zájmu pište na muzejní stránky.
  Jani, myslím, že si zasloužíš být členka našeho týmu za svoji záslužnou práci.                                                                                                               
 • Chtěla bych touto cestou opět poděkovat milé rodině Navrátilových z Moravy za další krásný panenkovský dárek do našeho muzea hraček. Již v minulosti věnovali 2 panenky a tato panenka je již třetím dárkem. Panenka je moc krásná podrobila se restaurování a bude okrasou našeho muzeíčka. Moc, moc děkujeme za všechny krásné panenky. Jana     
 •                           

 • Jménem rodinného muzea hraček děkuji MOC rodině Navrátilů z Moravy za darování dvou krásných panenek a dalšímu dárci panu Karlovi Bártovi z Postupic za darování kočárku. Máme velkou radost z přírůstků. Panenkám jsem "vyléčila" poranění a zítra putují do muzea. Jana.
         
 • Moc děkujeme, paní Návratové:  Dobrý den paní Pechmannová, dnes jsme zabalili obě panenky a poslali směrem k Vám. Nechala jsem tam napsat křehké, tak snad bude vše ok. Poštovné samozřejmě hradíme my, jsme rádi, že se panenky dostanou do dobrých rukou a těch pár korun nás nezabije. Snad nebude vadit, že jsou panenky špinavé, trochu se za to stydíme, mamka chtěla vyhodit podvlíkačky větší panenky, ale necháme vše na Vás jak je upravíte a co s nimi uděláte, aby byly opět hezké. Panenky pochází někdy kolem roku 1952. Větší panenku, která má už dnes neznámé jméno, dostala má mamka od maminky své tety, která ji snad sama šila. Luboška dostala na Vánoce asi ve stejné době. Lubošek má zbytek ruky s jednou botičkou vložen v pytlíku v oblečení. Byla bych ráda, kdyby jako dárce byla napsána má maminka Naděžda Návratová z Olomouce (panenky sice teď žili u nás na půdě v Klopotovicicích, ale celý aktivní život prožili v Olomouci nejdříve s ní a pak se mnou). Přemýšleli jsme, jak Vám pomoci v muzeu, naše mamka moc ráda plete a háčkuje, obpletla všechny děti v okolí , ale teď už nikdo nic moc nechce. Nevím však, jak by jme to na takovou dálku zvládli.Koukala jsem se na vaší fotogalerii a vaše rebornová miminka jsou prostě úžasná, byla jsem unesená i když já jsem od malička úchylná spíše na plyšáky. Snad někdy pojedeme okolo a budeme se moci do vašeho muzea kouknout. Jana Návratová

 • Chtěla bych touto cestou poděkovat za nabídku ušití dobového oblečení pro naše krásná děvčata, profesionální švadleně paní Janě U., která se nabídla pro muzeíčko šít z našeho materiálu zdarma. Již jsem něco v minulosti od této šikulky objednávala, minulý týden mě přišla poslední objednávka, dnes jsem šatičky části panenek oblékla, tak že je návštěvníci muzea na panenkách již mohou vidět.      Jani, děkuji moc.
 • Chtěla bych touto cestou moc poděkovat manželům Maškovým z Nýřan, kteří navštívili naše muzeíčko a darovali 3 krásné staré panenky zcela nezištně. Děkuji moc, udělali jste mě obrovskou radost a moc si vašich dárků vážím, už mají děvčata v muzeíčku své         místo. Jana.