Opravy panenek

Z důvodu velké časové vytíženosti

již nové opravy nepřijímáme

Pokud máte zájem o opravu panenky, tak prosím zašlete podrobné fotografie jejího poškození na mail: pech.mannovi@seznam.cz.

Na základě fotografií domluvíme možnosti opravy a další podrobnosti.

Neopravuji plastové retro panenky.

Přečtěte si reference na již restaurované panenky.

Už mám za sebou více jak 234 restaurovaných pananek.

V dolní části této stránky najdete ukázky mé práce.

Ukázky mé práce

další velký marůdek zavítal do našeho muzea hraček k restaurování, docela špatný stav, vynaložila jsem hodně úsilí, ale jsem se svojí prací spokojena, myslím, že panenka může v pohodě jít jako krasavice do světa panenek

 

 

hotová panenka může jít do světa v krásném oblečení naší muzejní švadlenky, která ušila jak šatičky, tak botičky

Tak panennka je už doma.Je moc pěkná!Všem se líbí.Moc děkuji.K.

2.

další panenka, která přišla k nám k restaurování, tak jsem to zakřikla, protože stejný typ a také hodně poškolená

i takto může vypadat "zoufalá panenka" na restaurování, která mě přišla, ale tyto panenky neopravuji, jen pouze vyjímečně, nebyla dobře nafocená, takže jsem nevěděla, co mě vše čeká. Zadání od paní znělo - dát nové oči a vlásky, ale je možné takovou "trosku" pustit zpět k majitelce? Části u nožiček ulámané, takže nejen, že chodička nemohla chodit, ale ani jí tam nedržely nožičky..vše bylo v kusech ulámané. Nastal můj osobní boj, pro její záchranu a to již bohuel ve vlastní režii. Nakonec jsem to dala, ale bohužel, je to hmota, která se nedá v těchto choulostivých místech jen tak nahradit, aby držela a splňovala funkčnost.........už jsem to nějak zvládla po vnitřním boji to opravdu vzdát. Fotku vložím, ale upozorňuji, že oprava není taková, jakou bych si představovala, ale panenka chodí a je plně funkční a tak jí pošlu "do světa" k paní, je po její mamince, tak mě to prostě nedalo to vzdát.............je to vzpomínka paní. na její maminku......... Jana

 

takový velký marod mě přišel do mého "nemocničního" muzea. Je to panenka z papiermaše a pořádný obr, bez vlásků měří 80 cm. Je stará 70 let a tak můžete dále sledovat v příštích obrázcích, jestli se mě holku podaří dát do radostného stavu pro její majitelku.

 

Milá paní Jano,

 

dnes mi dorazil balíček s panenkou. S napětím jsem jej otevírala a musím Vám ještě jednou poděkovat za Vaši skvělou a pečlivou práci. Je opravdu znovu krásná. Ještě dnes ji odvezu babičce a věřím, že bude mít stejnou radost jako já.¨

Ještě jednou Vám děkuji a přeji krásné podzimní dny.

Gabriela P.

Jsem opravdu moc rada. Je to na te panence videt, ze byla restaurovana s laskou. Babicka byla take moc spokojena. Chtela od Vas adresu, rada by Vam poslala pozdrav z osobnim podekovanim. Mejte se moc krasne a jeste jednou dekuji. Pokud byste nekdy potrebovala reference, moc rada je Vam napisu. 
Krasny vecer. 

Gabi

 

Gábinko, dala jsem sem Vaše krásné řádky, je to pro mě to největší ocenění, když panenka opět rozzáří oči a udělá radost. Jana.

 

 

tyto panenky dnes doputovaly do našeho muzeíčka k restaurování, tak budete mít za nějakou dobu možnost se setkat ui s jejich novou podobou, doiufám, že se mě holčiny povedou ke spokojenosti zákazníků..................

Do našeho muzeíčka hraček přišel další marůdek k opravě. Hned jsem se jí ujala s vidinou a elánem, že z ní bude po restaurování opět krásná panenka a jestli se mě to alespoň trochu podařilo, můžete posoudit sami.

Panenka přišla z Prahy po předešlé domluvě s pánem, který si přál pro svoji manželku panenku zrestaurovat a vzhledem k chatrným šatičkám i obléci. Panenka neměla paručku, takže potřebovala i vlásky a já přistoupila k celkovému restaurování panenky . Stav nejlépe vystihnou identické fotografie.


Při restaurování byly zjištěny i další vážná poškození u nožiček a ručiček, zahlodal "zub času" nožičky i ručičky, byly částečně v kloubech vpadlé dovnitř, uhnilé a poškozené vnitřky a tak panenka doznala opravdu restaurování celku, včetně nového nátěru.

Jak je vidět u obrázku č. 1, šatičky byly značně poškozené a paní chtěla panenku mít opravdu krásnou, co nejvíce se podobající původnímu stavu, takže naše šikovná švadlenka a tímto i sponzorka  muzea, tvůrčí Janička Ulrych panenku krásně oblékla do stylového oblečení dle původních šatiček, ušila i kožené botičky a panenka vypadala úžasně, trošku za tu dobu restaurování to bylo tak trošku mé "dítě" a docela nerada jsem se s ní loučila, ale při osobním přebírání majitelky a její velké radosti, nešlo odolat dojetí na obou stranách. Panenka v současné době zdobí interiér jedné pražské domácnosti a doufám, že bude pořád předmětem radosti jako při přebírání.

Ukázka proměny: